Patarimai kaip rašyti CV formą

Patarimai kaip rašyti CV kokybiškai
Gyvenimo aprašymas yra ilgos grandinės pradžia norint susirasti tinkamą darbą. Tai tarsi pirmasis prisistatymas darbdaviui, skaitydami Jūsų CV darbdaviai nuspręs ar Jūs nusipelnote galimybės būti pakviesti į darbo pokalbį ar ne. Tvarkingas CV turi mažesnę tikimybę būti atmestas, bei didesnę tikimybę būti teigiamai įvertintas, todėl svarbu, kad Jūsų CV forma būtų nepriekaištinga. Kaip turėtų atrodyti mano CV? Kokiu būdu atkreipti darbdavio dėmėsį į mano gyvenimo aprašymą? – tai tik keletas klausimų, kuriuos dažnai sau užduoda ieškantys darbo žmonės. Svarbiausia – CV turi būti kuo trumpesnis, optimaliausias gyvenimo aprašymo variantas – ne daugiau negu 2 puslapiai. Pagal tyrimų duomenis – darbdavys vidutiniškai vieno CV peržiūrai skiria vos 6 sekundes. 

Pradėkite nuo norimo CV šablono pasirinkimo, tinkamos CV kalbos pasirinkimo. Jei kandidatuojate į poziciją Lietuvos įmonėje – būtinai naudokite lietuviškus simbolius. Gramatinės klaidos Jūsų gyvenimo aprašyme yra netoleruotinos. CV stilius turi būti tvarkingas, nedėrėtų palikti nereikalingos informacijos, o pateikiama informacija turėtų būti tvarkingai sugrupuota. Būtina pateikti kontaktinius duomenis, taip darbdavys gales su Jumis susisiekti. Patartina įrašyti mobilųjį telefono numerį, bei elektroninį paštą. Elektroninis pastas turėtų būti solidus, nepatartina naudoti neaiškių ar juokingai skambančių elektroninio pašto adresų. Tinkamo, oficialaus el. pašto adreso pavyzdys: jonas.jonaitis@gmail.com. Taip pat svarbios detalės – Jūsų vardas, pavardė, gimimo metai, turima kvalifikacija, bei darbo patirtis. Nereikėtų persistengti naudojant įvairius šriftus, bei spalvas. Standartinis CV šablonas yra juoda spalva ant balto lapo.  

Svarbiausia, žinokite, kur bandome įsidarbinti. Geriausias gyvenimo aprašymas yra skirtas konkrečiai darbo vietai. Pateikite tik tuos duomenis, kurie yra reikalingi norimai pozicijai. Jei Jūsų norima užimti pozicija – kūno kultūros mokytojas, nerašykite apie savo pasiekimus meno srityje. Atkreipkite dėmėsį į darbo skelbime keliamus reikalavimus, išanalizuokite, kuriuos kriterijus atitinkate labiausiai, įdėkite pastangų, kad šios savybės ryškiausiai atsispindėtų Jūsų CV. Pagrindinis tikslas – perteikti informaciją apie savo gebėjimus, išsilavinimą, darbo patirtį. Jei esate įgiję reikiamus sertifikatus, baigę aktualius kursus, būtinai tai paminėkite. Taip leiste darbdaviui suprasti, kad Jus tikrai domina norima darbo pozicija. Parašykite apie savo darbo patirtį, kuo Jūsų anksčiau užimtos pareigos būtų naudingos šiame darbe. Patartina aiškiai ir išsamiai aprašyti anksčiau atliktas funkcijas. Jokiu būdu, per daug nesiorientuokite į laisvalaikio pomėgius, jie dažniausiai darbdaviui nerūpi. Parašykite savo mokamas kalbas, jų lygius. Tai patartina padaryti aiškiai, kad darbdaviui nekiltų klausimų, dažniausiai kalbų lygių įvertinti naudojami raidės ir skaičius darinys: A2 yra silpniausias lygis, C1 aukščiausias. Tai galima aprašyti ir žodžiais, pavyzdžiui: kalbu laisvai, pagrindai ir t.t. Nenaudokite šabloniškų frazių, CV yra kiekvieno žmogaus individualus dalykas, nenaudokite kitų žmonių pasisakymų.  Dažnai pasitaikanti klaida – vienas CV išsiunčiamas daugiau negu vienai darbovietei. Siųsdami vieną CV keliem darbdaviams Jūs parodote, kad Jūsų tikslas yra tiesiog rasti bet kokį darbą. 

Gyvenimo aprašyme neturėtų būti nereikalingos informacijos. Darbdaviui neįdomu, kaip jūs atrodote, kokie Jūsų kūno matmenys, ar kiti panašūs dalykai. Nuotrauka, taip pat, nėra svarbiausia CV detalė. Jei nusprendėte ją įdėti į CV rinkitės dalykišką, tvarkingą nuotrauką. Nuotraukos iš vakarėlių ar kitų panašaus tipo renginių nėra tinkamos – jos gali tik pabloginti situaciją.  

Sklandus ir gerai parengtas gyvenimo aprašymas Jums neužtikrins norimos pozicijos, tačiau tai yra būtinybė siekiant išsvajotos pozicijos. Prisiminkite, kad įdomus ir aiškus gyvenimo aprašymas Jums lengviau padės rasti norimą darbą.