Kaip gerai pasirodyti per darbo pokalbį
Darbo pokalbis – skamba grėsmingai, tiesa? Jei Jus darbdavys pakvietė į darbo pokalbį, tai reiškia, kad Jūs jau peržengėte pirmąjį etapą – Jūsų gyvenimo aprašymas sudomino darbdavį. Norėdamas sužinoti apie Jus daugiau, bei išgirsti, kaip Jūs perteikiate informaciją apie save verbaliniu būdu, darbdavys Jus pakviečia į interviu. Jei iki šiol nesate buvę tokio tipo pokalbyje arba buvote, tačiau nepasisekė gauti norimo darbo, mes padėsime Jums geriau pasiruošti artėjančiam iššūkiui. Dialogo su darbdaviu metu Jūs stengiatės gauti tinkamą darbo pasiūlymą.
Taip pat, šio pokalbio metu darbdavys stengiasi kuo daugiau sužinoti apie jus.

Prisiminkite – darbo pokalbis yra tarsi dialogas padedantis susipažinti su žmogumi, kurio metu tiek Jūs, tiek darbdavys nori gauti kuo daugiau informacijos. Darbdavio tikslas yra gauti norimą informaciją apie Jūsų kvalifikacijas, gebėjimus, psichologines savybes. Dauguma darbdavių norės patikrinti kaip Jūs elgiatės stresinėse situacijose. Stresinės situacijos – neatsiejama daugumos profesijų dalis, darbdaviui aktualu, kaip Jūs jas sprendžiate, ar nesielgiate perdaug karštakošiškai. Kiekviena profesija yra skirtinga, tačiau jei Jus atsirinko ir pakvietė į darbo pokalbį – tai reiškia, kad Jūs turite reikiamus gebėjimus, tiesiog, Juos turite pagrįsti ir įrodyti darbdaviui, kad pateikta informacija nėra iš piršto laužta.
Tiesa, patartina interviu metu nemeluoti – tiesa, anksčiau ar vėliau, vistiek išlys į paviršių, tokiu atveju susikurtumėte sau dar daugiau problemų.
Jūsų pagrindinis tikslas – leisti darbdaviui patikėti, kad esate tinkamiausias kandidatas norimai pozicijai užimti.
Kiekvienam tokio tipo pokalbiui reiškia ruoštis kruopščiai. Pasiruošimas šiam įvykiui yra tas pats, kas pats darbas. Prieš vykdami į pokalbį su darbdaviu Jums derėtų pasidomėti apie įmonę, į kurią vykstate, apie tai, kuo ji užsiima, kokios pagrindinės įmonės veiklos, apie jos vadovą, bei darbuotojus. Šiame informacijos amžiuje šią informaciją rasti internete nėra sudėtinga.
Į darbo pokalbį atvykite laiku – vėluodami parodysite, kad Jums šis darbas nėra svarbus, bei, kad negerbiate darbdavio, tai gali iš karto sudaryti blogą pirmą įvaizdį, o kaip žinome pirmas įvaizdis – dažnai būna lemtingas.
Jei vieta, kur vyks interviu Jums nėra žinoma, patartina atvykti 10-15 minučių anksčiau, kad spėtumėte susirasti pastatą, bei kabinetą, kur vyks šis svarbus įvykis. Patartinta, neatvykti per daug anksti, atvykdami per daug anksti galite patekti į nemalonias situacijas, pavyzdžiui: darbdavys turėjo susitikimą su kitu žmogumi. Jei gavosi, kad atvykote per anksti pavaikštinėkite aplink, apsižvalgykite.
Pokalbis su darbdaviu dažniausiai pradedamas šio prašymu trumpai papasakoti apie save.
Šis, iš pažiūros lengvas, klausimas gali sukelti sunkumų, jei tai yra pirmasis Jūsų tokio tipo pokalbis. Kadangi, šis klausimas yra vienas dažniausiai užduodamų per interviu dėl darbo jam galite pasiruošti iš anksto. Trumpas pasakojimas apie save yra puikus įvadas, iš kurio pradeda vystytis pokalbis. Darbdavys dažniausiai iš anksto būna pasiruošęs klausimus Jums, tačiau puikiai pradėdami pokalbį Jūs galite perimti pokalbio kontrolę. Darbo pokalbio metu, dažniausiai pabaigoje, darbdavys pasidomės ar turite klausimų dėl norimo darbo. Patartina pasiruošti keletą klausimų iš anksto, užduodami klausimus Jūs parodote, kad Jums rūpi informacija apie norimą poziciją, pati įmonė. Tiesa, klausti apie atlygį – nėra profesionalu, darbdavys pats turėtų paklausti, kokie Jūsų atlyginimo lūkesčiai. Jei darbdavys nepaminės, kada praneš ar Jūs tinkamas užimti šią poziciją – paklauskite to.
Jeigu darbdaviui Jūs atrodėte netinkamas – nenusiminkite, kiekvienas darbo pokalbis yra naudingas analizuojant save, kokios Jūsų silpnybės. Iš kiekvieno interviu stenkitės kažko išmokti ir klaidų nekartoti ateityje.